Znamy wygląd nowego Mitsubishi ASX?

Znamy wygląd nowego Mitsubishi ASX?

Obecna generacja Mitsubishi ASX obecna jest na rynku motoryzacyjnym nieprzerwanie od 2010 roku. Nic więc dziwnego, że Japończycy zdecydowali się na wprowadzenie kolejnej generacji pojazdu.

6 lat to wystarczający czas we współczesnej motoryzacji dla pojedynczej generacji samochodu. Niektóre koncerny motoryzacyjne nie byłyby w stanie utrzymać jednego modelu przez tak długi czas w ofercie rynkowej, dlatego tym bardziej należą się słowa pochwały dla Mitsubishi, które przez 6 lat utrzymywało w gamie modelowej ASX’a, a ten odwdzięczał się pozytywnymi wynikami finansowymi. Nie mniej, wszystko ma swój czas. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie pierwsza generacja Mitsubishi ASX zakończy żywot, a na rynek wkroczy jej następca.

Nowe Mitsubishi ASX będzie czerpało wygląd z pewnością ze swojego poprzednika, ale poprzez duży przestrzał wiekowy, więcej wspólnego będzie miało z samochodami koncepcyjnymi pokazywanymi przez japoński koncern motoryzacyjny podczas ostatnich targów motoryzacyjnych (mowa tutaj m.in. o modelu HR-PVEV).

Póki co, nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat nowego Mitsubishi ASX. Wiadomo jedynie, iż japońskie auto, podobnie jak swój poprzednik będzie zasilane za pośrednictwem połączenia napędu elektrycznego z silnikiem benzynowym. Być może samochód będzie czerpać napęd, który został zaprezentowany we wspomnianym już egzemplarzu HR-PHEV. Chodzi o silnik o pojemności 1,1 litra, który generuje ok. 135 KM mocy.

Druga generacja Mitsubishi ASX trafi do sprzedaży w 2018 roku.

Dodane dnia: 16 października 2016


Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Modele Mitsubishi
  • Pajero

    Samochód terenowy zaliczany do I. segmentu produkowany od 1982 roku przez japoński koncern...

  • Galant

    Jest to samochód należący do segmentu D, pierwszy egzemplarz Mitsubishi Galant został wyprodukowany...

  • Lancer

    Produkcja Mitsubishi Lancer rozpoczęła się w 1973 roku, a jego pierwsza generacja była...