Znamy wygląd następcy Mitsubishi ASX?

Znamy wygląd następcy Mitsubishi ASX?

Mitsubishi ASX cieszy się sporą popularnością na wielu rynkach europejskich, w tym w Polsce. Japoński koncern ma zamiar wprowadzić kolejną generację samochodu, która została póki co zaprezentowana pod roboczą nazwą – Concept XR-PHEV II.

Mitsubishi Concept XR-PHEV II zadebiutuje podczas nadchodzących Targów Motoryzacyjnych w Genewie, które rozpoczną się już 3-go marca. Już teraz wiemy, że pomimo przydomku „Concept” nawet do 90% rozwiązań technologicznych oraz w kwestii wyglądu samochodu może zostać przełożonych do odmiany produkcyjnej samochodu.

Auto wygląda niezwykle atrakcyjnie z wyglądu. Pierwszy rzut oka na przód samochodu pozwala od razu przywołać kilka powiązań z najnowszymi, flagowymi modelami Mitsubishi. Model Concept XR-PHEV II to lekkie auto, wykorzystujące układ hybrydowy (stąd obecność PHEV w nazwie auta). Moc silnika elektrycznego będzie w stanie wynosić 163 KM, co w połączeniu z jednostką spalinową może przełożyć się na zadowalające osiągi pojazdu.

W chwili obecnej nie znamy zbyt wielu szczegółów dotyczących Mitsubishi Concept XR-PHEV II. Nowych informacji z pewnością dowiemy się już podczas Salonu Samochodowego w Genewie, który rozpocznie się na początku marca bieżącego roku.

Dodane dnia: 27 lutego 2015


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Modele Mitsubishi
  • Pajero

    Samochód terenowy zaliczany do I. segmentu produkowany od 1982 roku przez japoński koncern...

  • Galant

    Jest to samochód należący do segmentu D, pierwszy egzemplarz Mitsubishi Galant został wyprodukowany...

  • Lancer

    Produkcja Mitsubishi Lancer rozpoczęła się w 1973 roku, a jego pierwsza generacja była...