Wymiana akumulatora – kiedy i jak wymienić baterię w Mishubishi?

Wymiana akumulatora – kiedy i jak wymienić baterię w Mishubishi?

Wielu kierowcom wydaje się, że wykonywanie jakichkolwiek czynności związanych z demontażem i montażem części pod maską Mitsubishi wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia. Okazuje się jednak, że często wystarczy przeczytać instrukcję postępowania i zachować podstawowe środki bezpieczeństwa, aby wymienić część samochodową. Niewątpliwie tak jest w przypadku akumulatorów w większości pojazdów tej marki.

Kiedy trzeba wymienić akumulator samochodowy?

Nowoczesne samochody marki Mitshubishi wyposażone są we wskaźniki sygnalizujące konieczność wymiany akumulatora. Kiedy wskaźnik taki zapali się na żółto, oznacza to, że demontaż akumulatora konieczny jest natychmiast. Niestety, w niektórych starych samochodach dioda sygnalizująca stan akumulatora nie występuje lub też jej sprawność pozostawia wiele do życzenia. Niemniej jednak nawet wtedy zwykle nie trudno zauważyć problemy z akumulatorem. Przede wszystkim, występują kłopoty podczas zapalania silnika, zwłaszcza przy niskich temperaturach powietrza. Ponadto, elektronika w samochodzie może zawodzić. Może to polegać np. na niespodziewanym wyłączaniu się radia lub czujników.

akumulatorsklep.pl

Przygotowanie samochodu i demontaż baterii

Zanim przejdziemy do demontażu akumulatora, należy przygotować do tego samochód. Podstawową kwestią jest ustawienie go na równym terenie i zaciągnięcie hamulca ręcznego. Następnie trzeba sprawdzić, czy wyłączone są wszystkie urządzenia elektryczne w pojeździe. Oczywistością jest także zgaszenie silnika.

Kiedy wszystko jest już gotowe, należy odłączyć zacisk po stronie bieguna ujemnego, a następnie zacisk po stronie bieguna dodatniego. Bardzo ważne jest wykonanie wymienionych czynności właśnie w tej kolejności. Później pozostaje już tylko zdjęcie ewentualnych zabezpieczeń dodatkowych i ostrożne wyjęcie akumulatora z komory.

Instalacja akumulatora

Montaż nowej baterii jest równie prosty, jak demontaż starej. Do komory wkładamy delikatnie nowy akumulator. Kiedy jest o już tam stabilnie ulokowany, zaciskamy zacisk dodatni, a później ujemny. Trzeba pamiętać, że kolejność jest w tym przypadku odwrotna niż przy demontażu. Ostatnim krokiem jest zapięcie pozostałych klamer, które stanowią zabezpieczenie przed niepożądanym ruchem akumulatora.

Zanim zamontujemy nowy akumulator, musimy wybrać odpowiednią baterię. Wybór na rynku jest dziś bardzo duży, przez co zadanie to wcale nie musi być szczególnie proste. Ażeby nieco sobie ułatwić wybór, warto odwiedzić sklep obdarzony przez fachowców zaufaniem, taki jak np. http://akumulatorsklep.pl. Korzystając z oferty tego typu sklepu mamy pewność, że nie trafimy na produkt niskiej jakości, który sprawi nam zawód przy najbliższej możliwej okazji.

Dodane dnia: 13 września 2019


Komentarze:

 1. Faktycznie nie jest to nic trudnego. Uważam, że każdy może bez problemu poradzić sobie z taką wymianą. Jednak przed jej rozpoczęciem warto zapoznać się z podstawowymi zasadami, szczególnie jeśli robimy to pierwszy raz. Warto trochę poczytać o tym, by zachować podstawy bezpieczeństwa, które powinno być najważniejsze

  Reply
 2. Wymiana akumulatora jest konieczna, gdy mamy do czynienia z poważnymi problemami przy odpaleniu silnika. Wówczas nie należy zwlekać, tylko zainwestować w nowy sprzęt. Sama wymiana nie jest trudna, jeśli ktoś robi to pierwszy raz wystarczy tylko trochę poczytać. Najważniejsze jest to by zachować odpowiednią ostrożność

  Reply
 3. Bardzo przydatny wpis! Od siebie dodam, że w przypadku akumulatora, warto zdecydować się na jego wymianę, gdy ten po prostu nie trzyma już napięcia – jeśli, mimo regularnego ładowania, akumulator cały czas niedomaga, to najwyższa pora na jego wymianę. Więcej ciekawych informacje ze świata Mitsubishi, znaleźć można na blog https://mitsubishi-blog.pl/

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Modele Mitsubishi
 • Pajero

  Samochód terenowy zaliczany do I. segmentu produkowany od 1982 roku przez japoński koncern...

 • Galant

  Jest to samochód należący do segmentu D, pierwszy egzemplarz Mitsubishi Galant został wyprodukowany...

 • Lancer

  Produkcja Mitsubishi Lancer rozpoczęła się w 1973 roku, a jego pierwsza generacja była...