Rekordowo niskie spalanie w Mitsubishi!

Rekordowo niskie spalanie w Mitsubishi!

Niezwykle rzadko zdarza się, żeby kierowcy aut jakiegokolwiek koncernu schodzili z wynikami spalania poniżej danych katalogowych. Takie osiągnięcie udało się jednak osiągnąć pewnemu niemieckiemu kierowcy, który osiągnął spalanie o litr mniejsze w porównaniu z katalogami!

Na samym starcie należy zaznaczyć, iż auto nie trafiło w przypadkowe ręce. Mitsubishi Attrage, które niedostępne jest na polskim rynku motoryzacyjnym otrzymał Felix Egolf, który na co dzień zajmuje się hypermilingiem – jest to odmiana ekologicznej jazdy samochodem. Kierowca dostał samochód do testów, w ramach których postanowił pokonać trasę wynoszącą 1060 kilometrów. Podróż prowadziła ze Szwajcarii na Węgry przez Austrię, po czym kierowca miał udać się w drogę powrotną, a meta została wyznaczona przez przedstawicieli Mitsubishi. Warto zaznaczyć także, że trasa w ok. 65% prowadziła przez autostrady, co pozostaje nie bez wpływu na wyniki spalania samochodu.

Według danych koncernu Mitsubishi Motors, model Attrage miałby w takich warunkach spalić w przybliżeniu 4,9 litra benzyny na każde pokonane 100 kilometrów. Jaki wynik udało się uzyskać kierowcy testowemu? Według wyliczeń auto przez całą trasę spaliło zaledwie 3,8 litra, co stanowi wynik o przeszło litr lepszy w zestawieniu z danymi producenta.

Mitsubishi Attrage, które wykorzystane zostało do testów było wyposażone w 3-cylindrowy silnik benzynowy o oznaczeniu 1.2 MIVEC, który był w stanie generować 80 KM mocy. Ze statystyk wynika, że Felix Egolf pokonał całą trasę ze średnią prędkością wynoszącą ok. 73 km/h.

Dodane dnia: 25 lipca 2015


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Modele Mitsubishi
  • Pajero

    Samochód terenowy zaliczany do I. segmentu produkowany od 1982 roku przez japoński koncern...

  • Galant

    Jest to samochód należący do segmentu D, pierwszy egzemplarz Mitsubishi Galant został wyprodukowany...

  • Lancer

    Produkcja Mitsubishi Lancer rozpoczęła się w 1973 roku, a jego pierwsza generacja była...