Pajero

Pajero

Samochód terenowy zaliczany do I. segmentu produkowany od 1982 roku przez japoński koncern Mitsubishi. Obecnie istnieją 4 generacje modelu Pajero, a według danych podawanych przez producenta sprzedano około 3 miliony egzemplarzy tego samochodu.

Najnowsza, czwarta generacja Pajero jest praktycznie ulepszoną wersją „trójki”. Ilość miejsca wewnątrz samochodu uzależniona jest od wersji auta (3 lub 5-drzwiowa). W przypadku 3 drzwiowego Pajero kabina nie jest zbyt przestrzenna a wręcz ciasna, bagażnik ma stosunkowo niedużą pojemność. Wersja 5-drzwiowa wypada pod tym względem dużo lepiej, jest dłuższa a rozstaw osi jest szerszy. Porównując więc te dwie wersje można śmiało stwierdzić, że 5-drzwiowa jest prawdziwą królową przestrzeni. Dodatkowym atutem „dłuższego” Pajero jest trzeci rząd siedzeń zlokalizowany w bagażniku, który w każdej chwili można rozłożyć. Pozycja za kierownicą jest wygodna, deska rozdzielcza wykonana jest z dobrej jakości materiałów a zegary oraz różnego rodzaju przyciski i wskaźniki są rozmieszczone w przemyślany sposób.

Zawieszenie działa poprawnie, a szczególną uwagę przykuwa układ napędowy zastosowany w najnowszym Pajero, który deklasuje konkurencyjne samochody. Pomijając fakt, że zastosowano w nim sporo różnego rodzaju elektroniki jest to układ, który w dużym stopniu pomaga kierowcy podczas jazdy w terenie i praktycznie żaden inny układ napędowy tego typu nie dorównuje systemowi zastosowanemu w Mitsubishi Pajero IV.

Finansowo japoński off-road prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Pomijając fakt niezbyt bogatego wyposażenia cena za jaką możemy kupić Mitsubishi Pajero jest bardzo atrakcyjna. Niestety sytuacja wygląda nieco gorzej jeśli chodzi o koszty naprawy i cenę części zamiennych do Pajero. Mimo wszystko samochód cieszy się dużą popularnością wśród kierowców i zdobywa coraz więcej zwolenników.

Dodane dnia: 1 lipca 2014


Komentarze:

 1. Uwielbiam takie terenówki, kiedyś może uda mi się uzbierać tyle kasy, żeby kupić, bo cena nie jest strasznie wygórowana. dla mnie to duży plus, że samochód ma dużo miejsca w środku…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Modele Mitsubishi
 • Pajero

  Samochód terenowy zaliczany do I. segmentu produkowany od 1982 roku przez japoński koncern...

 • Galant

  Jest to samochód należący do segmentu D, pierwszy egzemplarz Mitsubishi Galant został wyprodukowany...

 • Lancer

  Produkcja Mitsubishi Lancer rozpoczęła się w 1973 roku, a jego pierwsza generacja była...