Outlander

Mitsubishi Outlander to kompaktowy crossover japońskiego koncernu produkowany od 2001 roku. Jest to jeden z najchętniej kupowanych samochodów Mitsubishi, liczba wyprodukowanych egzemplarzy oscyluje w okolicy miliona. Outlander jest samochodem stworzonym na wzór Mitsubishi ASX, a pierwsza generacja opisywanego modelu w Japonii nosiła nazwę Airtek.

Druga wersja Outlandera wraz z bliźniaczymi modelami Citroen C-Crosser i Peugeot 407 została wyprodukowana w wyniku współpracy Mitsubishi z grupą PSA. Samochód charakteryzuje się takimi elementami jak skośne reflektory czy zwężające się szyby boczne a w wersji poliftingowej dodatkowo uwagę przykuwa przedni grill. Wnętrze Outlandera bez wątpienia zapewnia zarówno kierowcy jak i pasażerom sporą ilość wolnego miejsca – kabina jest bardzo obszerna i praktyczna. Jedyną rzeczą jaka spotyka się z krytyką – szczególnie niższych osób – jest pokrywa bagażnika, zbudowana z dwóch segmentów. Widoczność podczas jazdy jest bardzo dobra, zegary są czytelne a cała deska rozdzielcza jest wykonana z wysokiej klasy materiałów. Wszystko to łączy się w starannie wykonaną całość.

Biorąc pod uwagę mechanikę Mitsubishi Outlander nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym. Układ kierowniczy i zawieszenie działają poprawnie, chociaż w przypadku dużych nierówności ich praca jest dosyć wyraźnie słyszalna. Na pochwałę zasługuje układ napędowy stosowany w Outlanderze – szczególnie jeśli chodzi o jazdę w terenie w trybie 4WD. Jednostki napędowe nie sprawiają większych problemów jednak znacznie częściej wybierana jest wersja z francuskim silnikiem o pojemności 2.2 litra niż ta, w której montowany jest motor Volkswagena 2.0l. Dzieje się tak głównie ze względu na wyższe ceny poszczególnych części.

W 2012 roku na rynku pojawiła się najnowsza, trzecia generacja Mitsubishi Outlander, która od swojej poprzedniczki różni się przede wszystkim wyglądem zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz – japoński producent postanowił stworzyć samochód przyszłościowy.

Dodane dnia: 26 maja 2014


Komentarze:

 1. Nic dziwnego, że ludzie go kupuja, to naprawdę dobry samochód. Lubię mitsubishi bo charakteryzuje się tym, że w ich samochodach zawsze jest dużo miejsca, to dla mnie plus. Ładnie prezentują się zarówno z zewnątrz i wewnątrz. Mam ten model i naprawdę dobrze się sprawuje.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Modele Mitsubishi
 • Pajero

  Samochód terenowy zaliczany do I. segmentu produkowany od 1982 roku przez japoński koncern...

 • Galant

  Jest to samochód należący do segmentu D, pierwszy egzemplarz Mitsubishi Galant został wyprodukowany...

 • Lancer

  Produkcja Mitsubishi Lancer rozpoczęła się w 1973 roku, a jego pierwsza generacja była...