Odwieczny dylemat kierowców – gdzie tanio kupić dobrej jakości części samochodowe?

Odwieczny dylemat kierowców – gdzie tanio kupić dobrej jakości części samochodowe?

Z roku na rok przybywa zarejestrowanych w Polsce samochodów, pomimo tego, że zakup auta wymaga niemałego nakładu finansowego, co odbija się znacząco na domowym budżecie. Nic więc dziwnego, że każdy z nas życzy sobie, aby nowy nabytek służył nam przez długie lata, najlepiej bez zająknięcia. Niestety pojazdy mają to do siebie, że stosunkowo często ulegają awarii, w związku z czym części samochodowe są niezwykle chodliwym towarem. Niezależnie od tego czy potrzebujemy części do Mitsubishi czy też Opla, możemy je obecnie kupić nie tylko w sklepach motoryzacyjnych, ale także w sklepach internetowych, na szrotach czy u mechanika.

Kupić nowe czy używane części?

Jako, że zarówno zakup samochodu, jak i jego naprawa są kosztowne, to warto rozważyć kupno nowej czy też używanej części. W przypadku nowych aut zaleca się kupowanie tylko nowych części samochodowych. Z kolei przy wyeksploatowanych już pojazdach nie ma większego sensu inwestowanie w nowe części. Pamiętajmy o tym, że wraz z upływem czasu wartość auta nieubłaganie spada, a zakup nowych i oryginalnych części do nich może mocno nadwyrężyć nasz budżet. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zakup tańszych części używanych, jednakże wystrzegać się należy kupowania ich z niesprawdzonego źródła, gdyż jest to dość ryzykowne posunięcie. Pochodzenie i stan takich części stoi pod znakiem zapytania i może się okazać, że zmarnujemy pieniądze na bezużyteczny dla nas produkt. Inną opcją jest zlecenie kupienia potrzebnej części mechanikowi, ale wiąże się to z większymi kosztami, gdyż nie obejdzie się bez dołożenia przez niego marży.

Części zamienne dostępne online

Okazuje się, że najkorzystniej jest szukać nowych, oryginalnych i używanych części oraz zamienników w Internecie, gdzie mamy obecnie szeroki wachlarz wyboru. Korzystając z renomowanych firm, czyli profesjonalnych sklepów motoryzacyjnych nie musimy martwic się wiarygodnością sprzedawcy, jakością części czy czasem realizacji transakcji. Nie ma wręcz żadnego ryzyka przy zakupie obudowy filtrów powietrza, powodów gumowych, osłon czy różnego rodzaju czujników. Podobnie jest w przypadku pomp, amortyzatorów, półosi, alternatorów, rozruszników, przekładni kierowniczych, tylnych i bocznych szyb.

Bardziej ostrożnym należy być podczas kupowania elementów układu hamulcowego, części zawieszenia, przednich szyb i lamp. Na sprawdzonych portalach internetowych sprzedawcy podpowiedzą, czy warto zdecydować się na zmienniki czy też do modelu naszego samochodu korzystniej jest postawić na oryginalne części. Dział obsługi klienta oceni prawidłowość zakupu i może zasugerować zakup odpowiedniejszego elementu. Decydując się na zamienniki, można oszczędzić sporo pieniędzy, jednakże muszą one pasować do posiadanego przez nas auta.

Dodane dnia: 8 lutego 2017


Komentarze:

 1. Andrzej Konieczny

  Niestety auto to skarbonka bez dna… Sam na swoim przykładzie wiem, że czasami lepiej kupić części używane, przetestowane przez kogoś innego niż zaufać nowym i jeszcze nie sprawdzonym.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Modele Mitsubishi
 • Pajero

  Samochód terenowy zaliczany do I. segmentu produkowany od 1982 roku przez japoński koncern...

 • Galant

  Jest to samochód należący do segmentu D, pierwszy egzemplarz Mitsubishi Galant został wyprodukowany...

 • Lancer

  Produkcja Mitsubishi Lancer rozpoczęła się w 1973 roku, a jego pierwsza generacja była...