Nowy Mitsubishi Pajero tylko w Polsce

Nowy Mitsubishi Pajero tylko w Polsce

Mitsubishi Pajero to SUV japońskiego producenta samochodów, który obecny jest na rynku od około roku. Koncern postanowił wprowadzić kilka poprawek w zeszłorocznym modelu i auto przeszło facelifting, ale wygląd to nie jedyne zmiany jakie zostały wprowadzone…

 

Najważniejszą wiadomością dla nas jest fakt, że w Unii Europejskiej Mitsubishi Pajero Sport – bo taką nazwę nosi nowa generacja SUV’a – sprzedawany będzie tylko w Polsce. Jesteśmy jedynym krajem w UE, w którym dostępna będzie poliftingowa wersja Mitsubishi Pajero. Zmiany jakie zostały wprowadzone to przede wszystkim zauważalny nowy przód, a konkretnie zderzak i grill. Wprawne oko zauważy także, że zmianie uległy klosze tylnych lamp, pojawiły się aluminiowe wstawki oraz nowy kolor lakieru – Titanium Grey Mica. Wewnątrz auta również pojawiły się nowe elementy tj.: zestaw audio z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem, ulepszono materiały, z których wykonane były elementy deski rozdzielczej oraz dodano nowe wzory tapicerki.

 

Firma Mitsubishi zrezygnowała jednak z wszelkiego rodzaju zmian mechanicznych. Warto jednak wspomnieć o kwestii finansowej. Porównując ceny Pajero Sport z jego poprzednią generacją można stwierdzić, że poliftingowa wersja jest dużo tańsza. Polscy importerzy oferują ten model w wersji Intense oraz Intense Plus. W przypadku podstawowej wersji zapłacimy około 120.000 PLN, natomiast jeśli chodzi o Intense Plus musimy się przygotować na wydatek rzędu 140.000 PLN.

Dodane dnia: 13 czerwca 2014


Komentarze:

 1. Mitsubishi w ten sposób „puściło oczko” w stronę Polski, ciekawe czy szykuje się jakaś grubsza niespodzianka…

  Reply
 2. Pajero to połączenie auta, które świetnie spisuje się zarówno na asfaltowej drodze jak i w terenie. Ciężko jest połączyć te dwie cechy i stworzyć idealne auto, ale w tym przypadku Mitsubishi stanęło na wysokości zadania.

  Reply
  1. lukasz Post author

   Co jak co, ale Pajero to kawał historii i japończycy mają już jako takie doświadczenie. Układ napędowy w najnowszej generacji bije na łopatki wszystkie inne systemy tego typu.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Modele Mitsubishi
 • Pajero

  Samochód terenowy zaliczany do I. segmentu produkowany od 1982 roku przez japoński koncern...

 • Galant

  Jest to samochód należący do segmentu D, pierwszy egzemplarz Mitsubishi Galant został wyprodukowany...

 • Lancer

  Produkcja Mitsubishi Lancer rozpoczęła się w 1973 roku, a jego pierwsza generacja była...