Mitsubishi świętuje 40 lat na rynku europejskim

Mitsubishi świętuje 40 lat na rynku europejskim

Rok 2014 to dla koncernu Mitsubishi rok wyjątkowy. Dokładnie 40 lat temu japońska marka zawitała na europejskim rynku i jak wszyscy się przekonaliśmy podbiła serca milionów kierowców. Dzisiaj samochody Mitsubishi na europejskich drogach spotykane są równie często jak Citroen czy Peugeot.
Producent postanowił uczcić te okrągłe 40 lat i zaoferował limitowaną wersję samochodu Mitsubishi Lancer Evolution. Do sprzedaży trafi jedynie 40 egzemplarzy a dodatkowego smaczku dodaje fakt, że wersja ta nie będzie miała następcy – jest to ostatnia generacja słynnego Lancera.

Jeżeli chodzi o najniższą cenę za jaką możemy kupić ten samochód to jest to niecałe 155.000 PLN. Wariant dla bogatszej części społeczeństwa – najdroższy – dostępny jest od 189.900 PLN. Lista dodatków jakie możemy wybrać to: metalizowany bądź perłowy lakier (1900 PLN), pakiet Alcantara (5000 PLN) oraz pakiet NAVI (6500 PLN).

Oto zalety samochodu, jakie wymienia producent w informacji prasowej:

„Niewielu producentów samochodów może pochwalić się pojazdem, który zyskał status motoryzacyjnej ikony, na trwałe wpisanej się do annałów historii rozwoju motoryzacji. Jedną z nich jest niewątpliwie model Mitsubishi Lancer Evolution. Bogate dziedzictwo sportowe Mitsubishi Motors związane z Lancerem Evolution to między innymi 5 tytułów w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata WRC. Ten niezwykły, napędzany na 4 koła pojazd wyróżnia się perfekcyjnymi własnościami jezdnymi, osiągami i znakomitym prowadzeniem, szczególnie na zakrętach. Do napędu Lancera Evolution służy 2-litrowy, turbodoładowany, benzynowy silnik o mocy 295 KM, który współpracuje z 5-biegową manualną skrzynią biegów lub dwusprzęgłową, automatyczną przekładnią TC-SST. Według opinii ekspertów i entuzjastów motoryzacji system napędu 4×4 Lancera Evolution – Super All Wheel Control (S-AWC) – nie ma sobie równych. Liczne rankingi i testy przeprowadzane przez fachowe wydawnictwa motoryzacyjne na całym świecie plasują model Mitsubishi Lancer Evolution wśród najbardziej cenionych i emocjonujących konstrukcji a porównania z dużo droższymi i ekskluzywnymi modelami konkurencji najczęściej kończą się wygraną kultowego Lancera EVO.

Rok 2014 stanowi istotny kamień milowy w historii firmy Mitsubishi Motors w Europie. W tym roku mijają bowiem 4 dekady od momentu powstania oddziału MMC na Starym Kontynencie. Dla uczczenia 40. rocznicy obecności marki Mitsubishi w Europie na rynku debiutuje obecnie specjalna seria flagowego modelu marki – Mitsubishi Lancera Evolution z roku modelowego 2014.”

Dodane dnia: 1 lipca 2014


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Modele Mitsubishi
  • Pajero

    Samochód terenowy zaliczany do I. segmentu produkowany od 1982 roku przez japoński koncern...

  • Galant

    Jest to samochód należący do segmentu D, pierwszy egzemplarz Mitsubishi Galant został wyprodukowany...

  • Lancer

    Produkcja Mitsubishi Lancer rozpoczęła się w 1973 roku, a jego pierwsza generacja była...