Mitsubishi Space Star debiutuje w Polsce

Mitsubishi Space Star debiutuje w Polsce

Kierowcy w naszym kraju w końcu doczekali się premiery nowego Mitsubishi Space Star. Czym charakteryzuje się ten samochód? Jak prezentuje się jego cennik?

Mitsubishi Space Star to samochód o typowo miejskiej specyfikacji. Świadczą o tym przede wszystkim niewielkie gabaryty pojazdu oraz mały promień skrętu, który wynosi zaledwie 4,6 metra. Space Star napędzany będzie za pośrednictwem silnika o pojemności 1 litra i mocy 71 KM lub nieco mocniejszą jednostkę napędową 1,2 litra, generującą moc z rzędu 80 KM. Podstawowy, litrowy silnik współpracuje z 5-przekładniową, manualną skrzynią biegów – dla mocniejszej jednostki napędowej można w razie potrzeby dobrać automatyczną przekładnię nazwaną przez Mitsubishi – INVECS-III CVT.

Nowy model Mitsubishi charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Space Star wyposażony jest w 6 poduszek bezpieczeństwa, a dodatkowo – już w zakresie standardowego wyposażenia wewnątrz auta można znaleźć system stabilizacji toru jazdy oraz kontroli trakcji, a także liczne systemy aktywnego bezpieczeństwa.

W naszym kraju Mitsubishi Space Star można nabywać w 5 różnych wersjach. Ile kosztuje najtańsza z nich? Otóż Space Star z roku modelowego 2015 wyposażony w silnik o pojemności 1 litra i manualną skrzynię biegów to wydatek z rzędu 38 990 PLN. Koszt pozostałych wersji wyposażeniowych uzależniony jest od pakietu dodatkowego wyposażenia, które w przypadku Mitsubishi Space Star jest ogromne.

Dodane dnia: 9 września 2014


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Modele Mitsubishi
  • Pajero

    Samochód terenowy zaliczany do I. segmentu produkowany od 1982 roku przez japoński koncern...

  • Galant

    Jest to samochód należący do segmentu D, pierwszy egzemplarz Mitsubishi Galant został wyprodukowany...

  • Lancer

    Produkcja Mitsubishi Lancer rozpoczęła się w 1973 roku, a jego pierwsza generacja była...