Mitsubishi pracuje nad elektrycznym SUV’em

Mitsubishi pracuje nad elektrycznym SUV’em

Takie informacje zostały oficjalnie potwierdzone przez zarząd japońskiego koncernu. Do końca 2020 roku, firma Mitsubishi zaprezentuje własny, w pełni elektryczny samochód o nadwoziu typu SUV.

Informacja została podana przez prezesa marki Mitsubishi – Osamu Masuko, podczas wizyty w Australii. O tym, że japoński koncern motoryzacyjny pracuje nad przygotowaniem w pełni elektrycznego pojazdu w nadwoziu SUV’a wiedzieliśmy już od kilku miesięcy. W Internecie pojawiało się całkiem sporo plotek na ten temat, nawet wraz z renderami takiego pojazdu. Oficjalne potwierdzenie takich informacji przez stanowisko Mitsubishi sprawia jednak, że najprawdopodobniej prace nad takim samochodem już trwają, a pojazd ujrzy światło dzienne do końca 2020 roku.

Działania te są prawdopodobnie podyktowane doskonałymi wynikami sprzedażowymi modelu Outlander PHEV. Mitsubishi Outlander PHEV to samochód elektryczny, który w krajach o infrastrukturze odpowiedniej dla tego typu pojazdów sprzedaje się naprawdę bardzo dobrze. Elektryczny SUV Mitsubishi, który ma zostać zaprezentowany do końca 2020 roku nie będzie zatem całkowitą nowością dla japońskiego koncernu, a przykład m.in. wspomnianego już Outlandera PHEV pozwala nam patrzeć z nadzieją, że do końca 2020 roku Mitsubishi wypuści dopracowany po każdy względem, w pełni elektryczny pojazd.

Wg nieoficjalnych informacji, zasięg nowego auta elektrycznego Mitsubishi ma zostać zwiększony do poziomu 400 km. Przypuszcza się także, że elektryczny SUV japońskiego koncernu może dzielić wspólne podzespoły z Nissanem Leaf (Nissan posiada 38% akcji firmy Mitsubishi).

Dodane dnia: 27 sierpnia 2016


Komentarze:

 1. Szkoda, że tak długo trzeba będzie czekać, ale coś czuję, że to może być naprawdę przełomowy debiut na motoryzacyjnych rynkach.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Modele Mitsubishi
 • Pajero

  Samochód terenowy zaliczany do I. segmentu produkowany od 1982 roku przez japoński koncern...

 • Galant

  Jest to samochód należący do segmentu D, pierwszy egzemplarz Mitsubishi Galant został wyprodukowany...

 • Lancer

  Produkcja Mitsubishi Lancer rozpoczęła się w 1973 roku, a jego pierwsza generacja była...