Mitsubishi Outlander jako Samochód Rodzinny 2013

Mitsubishi Outlander jako Samochód Rodzinny 2013

Mitsubishi Outlander został wybrany najlepszym samochodem rodzinnym w konkursie SUPERPRODUKT 2013. O zdobyciu najwyższej nagrody zdecydował wyjątkowo wysoki poziom bezpieczeństwa i komfort jazdy oraz dostosowanie do potrzeb każdej rodziny. Samochody były bardzo dokładnie i szczegółowo oceniane przez jury. W rolę przewodniczącej wcieliła się Magdalena Chomicka – redaktor naczelny magazynu „Mam Dziecko”. Testy jakim poddawane były auta dotyczyły głównie ich funkcjonowania podczas dłuższych rodzinnych podróży. Dużą uwagę przywiązywano do pojemności bagażnika i możliwości załadowania do niego takich rzeczy jak wózek dziecięcy, fotelik i podręczny bagaż, jaki zabierany jest na każdą wycieczkę z małym dzieckiem.

 

Poza komfortem jazdy, pojemnością bagażnika i poziomem bezpieczeństwa licznym testom poddano także wnętrze Mitsubishi Outlander. Jurorzy postanowili przetestować także fotelik dla małego dziecka, a konkretnie łatwość jego zamontowania, przestrzeń i różne urozmaicenia, które mogłyby umilić podróż małemu dziecku. Jak łatwo się domyślić, wyniki testów były bardzo pozytywne i wszyscy jurorzy stwierdzili jednogłośnie, że Outlander jest bardzo praktycznym samochodem.

 

Jeśli chodzi o osiągi pojazd wyposażony jest w napęd 4×4 testowany w najtrudniejszych warunkach. Nowe jednostki napędowe mogą pochwalić się stosunkowo niskim spalaniem i komfortową pracą. Jednym z oferowanych silników jest cichy silnik benzynowy o pojemności 2.0l i mocy 150 KM, oprócz tego Mitsubishi proponuje turbodoładowany silnik Diesla 2.2l i 150 KM. Szczególną uwagę jury jeśli chodzi o bezpieczeństwo zwróciła wzmocniona konstrukcja nadwozia RISE, 7 poduszek bezpieczeństwa oraz innowacyjne technologie stosowane dotychczas jedynie w samochodach najwyższej klasy.

Dodane dnia: 23 czerwca 2014


Komentarze:

 1. Niskie spalanie? No niekoniecznie bym się zgodził z tym stwierdzeniem. Bardziej skłonny byłbym ku stwierdzeniu, że Outlander nie pali „przesadnie dużo” ale nie powiedziałbym że „mało”. Poza tym zgadzam się, jak najbardziej autko rodzinne.

  Reply
 2. Ja tam nie wierzę, w te wszystkie testy dopóki sam nie sprawdzę samochodu. Nie twierdzę, że każdy taki test jest fałszowany tylko wyznaję zasadę „ile kierowców, tyle opinii”. To co dla jednego może być atutem, dla innego może być wadą. Co do Outlandera… czy to taki superprodukt nie jestem pewny, aczkolwiek całkiem komfortowy, rodzinny suv napewno.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Modele Mitsubishi
 • Pajero

  Samochód terenowy zaliczany do I. segmentu produkowany od 1982 roku przez japoński koncern...

 • Galant

  Jest to samochód należący do segmentu D, pierwszy egzemplarz Mitsubishi Galant został wyprodukowany...

 • Lancer

  Produkcja Mitsubishi Lancer rozpoczęła się w 1973 roku, a jego pierwsza generacja była...