Mitsubishi Lancer Evo w edycji limitowanej

Mitsubishi Lancer Evo w edycji limitowanej

Japoński koncern motoryzacyjny przygotował dla największych fanów modelu Lancern Evolution specjalną wersję limitowaną samochodu, która dostępna będzie w ilości 1000 egzemplarzy. Będzie to ostatnie 1000 samochodów z serii Lancer Evolution.

Decyzja o tym, że generacja pojazdów oznaczonych jako Lancer Evolution nie będzie kontynuowana zapadła już jakiś czas temu i z pewnością była bolesnym ciosem dla miłośników tej serii. Japoński koncern motoryzacyjny postanowił odwdzięczyć się wszystkim fanom tego samochodu, wypuszczając do sprzedaży ostatnie 1000 limitowanych egzemplarzy samochodu, która będzie dostępna niestety wyłącznie w Japonii. Samochód otrzymał oznaczenie Lancer EVO X Final Edition.

Dziesiąta generacja Lancera Evo została zaprezentowana w 2007 roku. Samochód sprzedawany był w większości krajów z oznaczeniem Evo, jednak na niektórych rynkach (jak m.in. w Wielkiej Brytanii oraz Japonii) auto posiadało w nazwie oznaczenie „X”. Łącznie, przez 22 lata na całym świecie sprzedano niespełna 250 tys. egzemplarzy tej generacji, a aż 92 tys. rozeszły się na rynku japońskim. W pierwszym kwartale 2014 roku, Mitsubishi zadecydowało o zakończeniu produkcji oraz sprzedaży dziesiątej generacji modelu Lancer Evolution.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Lancer Evolution może jeszcze pojawić się na rynkach motoryzacyjnych, ale pod inną nazwą. W Internecie przewijają się także informacje na temat powstania nowego Lancera w odmianie hybrydowej. Czy tak się stanie? O tym dowiemy się w najbliższej przyszłości.

Dodane dnia: 25 kwietnia 2015


Komentarze:

 1. Mam nadzieję, że pojawi się też wersja hybrydowa. Te samochody wciąż są u nas mało popularne, ale na Zachodzie jest ich coraz więcej.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Modele Mitsubishi
 • Pajero

  Samochód terenowy zaliczany do I. segmentu produkowany od 1982 roku przez japoński koncern...

 • Galant

  Jest to samochód należący do segmentu D, pierwszy egzemplarz Mitsubishi Galant został wyprodukowany...

 • Lancer

  Produkcja Mitsubishi Lancer rozpoczęła się w 1973 roku, a jego pierwsza generacja była...