Legendarny kierowca F1 otwiera salon Mitsubishi

Legendarny kierowca F1 otwiera salon Mitsubishi

Nigel Mansell, czyli była gwiazda królowej wyścigów – Formuły 1 dołącza do zespołu Mitsubishi Motors na terenie Wielkiej Brytanii.

Ruch ten jest kolejnym dowodem na umacnianie pozycji japońskiego koncernu na terenie Wielkiej Brytanii. Tylko w ubiegłym roku to właśnie Mitsubishi zyskało miano najszybciej rozwijającej się marki na Wyspach, a sprzedaż modeli tego producenta wzrosła w 2014 roku o 36% względem analogicznego okresu minionego roku. Statystyki prowadzone przez Brytyjskie Stowarzyszenie Producentów i Sprzedawców Samochodów potwierdzają te wyniki, a Mitsubishi Outlander PHEV z napędem hybrydowym typu plug-in jest najlepiej sprzedającym się tego typu autem w Wielkiej Brytanii.

Oprócz zakupów, w salonie otwartym przez Nigela Mansella będzie można podziwiać wystawę Nigel Mansell Story, która dokumentuje sukcesy i trofea legendarnego kierowcy wyścigowego Formuły 1. Nie lada gratką dla fanów jego talentu będzie możliwość oglądnięcia na żywo bolidu Williamsa FW14B, z którym Mansell sięgał po tytuł mistrzowski w 1992 roku. Ponadto, Nigel Mansell przez cały okres pobytu w Wielkiej Brytanii będzie aktywnie uczestniczył w życiu koncernu, wręczając kluczyki nowym posiadaczom aut Mitsubishi.

Dodane dnia: 28 września 2014


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Modele Mitsubishi
  • Pajero

    Samochód terenowy zaliczany do I. segmentu produkowany od 1982 roku przez japoński koncern...

  • Galant

    Jest to samochód należący do segmentu D, pierwszy egzemplarz Mitsubishi Galant został wyprodukowany...

  • Lancer

    Produkcja Mitsubishi Lancer rozpoczęła się w 1973 roku, a jego pierwsza generacja była...