Lancer

Produkcja Mitsubishi Lancer rozpoczęła się w 1973 roku, a jego pierwsza generacja była czterodrzwiową odmianą Mitsubishi Colt. Masowa sprzedaż w zarówno w Europie jak i na całym świecie świadczyła o fakcie, że Lancer – cieszący się ogromną popularnością – to strzał w dziesiątkę. Obecnie Lancer jest flagowym modelem marki Mitsubishi i doczekał się swojej dziewiątej generacji.

W 2008 roku na rynku motoryzacyjnym pojawił się Lancer X i zapoczątkował on nową koncepcję „Jet Fighter” i nie bez powodu uznawany jest za najładniejszą wersję w całej historii. Najnowsza generacja jest pierwszą, w której praktycznie nie występują różnice wizualne pomiędzy wersją cywilną i sportową. Jeżeli chodzi o wersje nadwozia, dostępny jest jako 4-drzwiowy sedan i 5-drzwiowy hatchback, inaczej nazywany SportBack. Oferta silnikowa jest dosyć bogata, kierowcy do wyboru mają trzy rodzaje jednostek napędowych: diesel, benzynowe, LPG. Najmniejsza z nich ma pojemność 1.6 litra, 117 koni mechanicznych i napędzana jest benzyną, dostępny jest również 140 konny silnik 1.8 l. Paleta skrzyni biegów składa się z manualnej przekładni dla wolnossących silników i automatycznej CVT.

Lancer charakteryzuje się zaskakującą ilością wolnej przestrzeni i cieszy się pozytywnymi opiniami jeżeli chodzi o komfort jazdy. Fotele są miękkie, a pozycja za kierownicą wygodna i przyjemna dla kierowcy. Jedyne co może nieco zniechęcać, to niezbyt dobra widoczność przez tylną szybę, co powoduje dosyć długa klapa bagażnika. Z tyłu również nie możemy narzekać na brak miejsca, dosyć szeroka kanapa zapewnia wysoki komfort jazdy, który dodatkowo podnosi umiejscowiony na środku podłokietnik.

Dodane dnia: 26 maja 2014


Komentarze:

 1. Marzenie nie jednego kierowcy. Ja od dziecka marzyłem o Lancerze ale niestety rzeczywistość jest brutalna. No ale jak to powiedział swego czasu R. Kubica „Marzyć można i to nic nie kosztuje :)”.

  Reply
 2. Japoński koncern tworząc ten samochód zrobił duży krok w przód, nie znam osoby, której Lancer by sie nie podobał, dla mnie wielką zaletą jest to, że w samochodzie jest naprawdę dużo miejsca. Pozdrawiam!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Modele Mitsubishi
 • Pajero

  Samochód terenowy zaliczany do I. segmentu produkowany od 1982 roku przez japoński koncern...

 • Galant

  Jest to samochód należący do segmentu D, pierwszy egzemplarz Mitsubishi Galant został wyprodukowany...

 • Lancer

  Produkcja Mitsubishi Lancer rozpoczęła się w 1973 roku, a jego pierwsza generacja była...