Galant

Galant

Jest to samochód należący do segmentu D, pierwszy egzemplarz Mitsubishi Galant został wyprodukowany w 1969 roku. Obecnie istnieje dziewięć generacji tego modelu, a sam producent uznaje Galanta za swój duży sukces, co potwierdza liczba sprzedanych egzemplarzy – ponad 5 milionów.

Osiągi Mitsubishi Galanta są w zupełności wystarczające, a oferta silnikowa spełnia wymagania nawet najbardziej wybrednych klientów. Jedynie jednostka diesla o mocy 90 KM i pojemności 2 litrów spotyka się z niezadowoleniem kierowców. Właściciele samochodów wyposażonych właśnie w ten silnik skarżą się nie tylko na słabe osiągi ale również na spalanie w okolicach 7l/100km – co w porównaniu do innych samochodów tej klasy (średnio 6l/100km) nie jest zadowalającym wynikiem.

Zupełnie odwrotnie jest w przypadku benzynowych wersji Galanta, wszystkie wersje są dynamiczne a spalanie paliwa jest na stosunkowo niskim poziomie – wzorowo pod tym względem spisuje się 2.5 litrowa jednostka o mocy 163 KM, która do przejechania 100 kilometrów spokojnym tempem potrzebuje zaledwie 11 litrów benzyny, co jest bardzo dobrym wynikiem biorąc pod uwagę m.in. masę, gabaryty samochodu. Dla kierowców ze sportowym zacięciem Mitsubishi przygotowało specjalną wersję Galanta – VR4 – napędzaną 2.5 litrowym, turbodoładowanym silnikiem o mocy 280 KM. Maksymalna prędkość osiągana przez tą wersję japońskiego auta to 250 km/h a czas jaki auto potrzebuje do osiągnięcia prędkości 100km/h to zaledwie 6 sekund.

Zawieszenie w Galancie jest trwałe, wyposażenie zadowalające, a design niepowtarzalny. Użytkownicy japońskiego auta chwalą go za doskonałe wykonanie i dużą niezawodność przez co nawet dosyć wysokie ceny części zamiennych nie zniechęcają kierowców do kupna tego modelu Mitsubishi.

Dodane dnia: 1 lipca 2014


Komentarze:

 1. nie miałem pojęcia, że ten model jest sprzedawany już tak długo, jednak nie dziwię się, że odniósł taki sukces, to auto jest naprawdę całkiem niezłe i pod względem jakości, osiągów i wyglądu. Znajomy ma ten model i jeszcze mu się nie zepsuł, a to dobrze świadczy o japońskim koncernie.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Modele Mitsubishi
 • Pajero

  Samochód terenowy zaliczany do I. segmentu produkowany od 1982 roku przez japoński koncern...

 • Galant

  Jest to samochód należący do segmentu D, pierwszy egzemplarz Mitsubishi Galant został wyprodukowany...

 • Lancer

  Produkcja Mitsubishi Lancer rozpoczęła się w 1973 roku, a jego pierwsza generacja była...