Colt 2014

Mitsubishi Colt jest jednym z samochodów wchodzących w skład oferty przedsiębiorstwa Mitsubishi Motors. Najnowsza, siódma generacja debiutowała w 2008 roku na Międzynarodowych Targach Samochodowych w Genewie i jednocześnie była ostatnią wersją modelu Colt – samochód został zastąpiony przez model Space Star (Mirage poza Europą).

Mitsubishi Colt jest samochodem segmentu B (w latach 1984 – 2003 zaliczany był do segmentu C), a jego początkowe generacje były hatchback’ową odmianą flagowego modelu japońskiego producenta – Mitsubishi Lancer. Dzisiaj najczęściej spotykaną na ulicach wersją jest 3-drzwiowy Mitsubishi Colt VI, którego mimo iż nie zachwyca pod względem stylistycznym jest bardzo praktycznym samochodem. W 2008 roku został minivan przeszedł facelifting – zmianom uległ przedni pas oraz w niewielkim stopniu odświeżone zostało wnętrze pojazdu. Pomijając stosunkowo słabej jakości materiał wykończeniowy, kokpit Mitsubishi Colt jest dobrze dostosowany pod względem ergonomii a zegary są przejrzyste i czytelne.

Jeśli chodzi o właściwości jezdne, samochód bez większych problemów pokonuje niewielkie dziury o łuki, jednak jeśli chodzi o ostrzejsze zakręty Colt nie jest zbyt stabilnym pojazdem. Układ kierowniczy również pozostawia wiele do życzenia, jednak mimo wszystko samochód wszystkie swoje negatywne cechy nadrabia dużą niezawodnością. Od samego początku Mitsubishi Colt słynął ze swojej wytrzymałości, odporności na awarie i bezproblemowego użytkowania.

Pod względem finansowym, japoński minivan wypada całkiem przyzwoicie, jedynie wersja z jednostką napędową Diesla wyposażona w filtr cząstek stałych może w razie awarii może okazać się kosztowna w utrzymaniu.

Dodane dnia: 26 maja 2014


Komentarze:

 1. Podoba mi się jego stylistyka, ale trochę martwi mnie ta niestabilność na zakrętach… Ogólnie ma więcej zalet niż wad, ale jednak te kilka wad, wydaje się być znaczącymi. Może kierowca doświadczony nie zwróciłby na to uwagi, ale początkujący mógłby mieć problem.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Modele Mitsubishi
 • Pajero

  Samochód terenowy zaliczany do I. segmentu produkowany od 1982 roku przez japoński koncern...

 • Galant

  Jest to samochód należący do segmentu D, pierwszy egzemplarz Mitsubishi Galant został wyprodukowany...

 • Lancer

  Produkcja Mitsubishi Lancer rozpoczęła się w 1973 roku, a jego pierwsza generacja była...