Mitsubishi pracuje nad elektrycznym SUV’em

Mitsubishi pracuje nad elektrycznym SUV’em

Takie informacje zostały oficjalnie potwierdzone przez zarząd japońskiego koncernu. Do końca 2020 roku, firma Mitsubishi zaprezentuje własny, w pełni elektryczny samochód o nadwoziu typu SUV.

Informacja została podana przez prezesa marki Mitsubishi – Osamu Masuko, podczas wizyty w Australii. O tym, że japoński koncern motoryzacyjny pracuje nad przygotowaniem w pełni elektrycznego pojazdu w nadwoziu SUV’a wiedzieliśmy już od kilku miesięcy. W Internecie pojawiało się całkiem sporo plotek na ten temat, nawet wraz z renderami takiego pojazdu. Oficjalne potwierdzenie takich informacji przez stanowisko Mitsubishi sprawia jednak, że najprawdopodobniej prace nad takim samochodem już trwają, a pojazd ujrzy światło dzienne do końca 2020 roku.

Działania te są prawdopodobnie podyktowane doskonałymi wynikami sprzedażowymi modelu Outlander PHEV. Mitsubishi Outlander PHEV to samochód elektryczny, który w krajach o infrastrukturze odpowiedniej dla tego typu pojazdów sprzedaje się naprawdę bardzo dobrze. Elektryczny SUV Mitsubishi, który ma zostać zaprezentowany do końca 2020 roku nie będzie zatem całkowitą nowością dla japońskiego koncernu, a przykład m.in. wspomnianego już Outlandera PHEV pozwala nam patrzeć z nadzieją, że do końca 2020 roku Mitsubishi wypuści dopracowany po każdy względem, w pełni elektryczny pojazd.

Wg nieoficjalnych informacji, zasięg nowego auta elektrycznego Mitsubishi ma zostać zwiększony do poziomu 400 km. Przypuszcza się także, że elektryczny SUV japońskiego koncernu może dzielić wspólne podzespoły z Nissanem Leaf (Nissan posiada 38% akcji firmy Mitsubishi).

Dodane dnia: 27 sierpnia 2016


Komentarze:

 1. Szkoda, że tak długo trzeba będzie czekać, ale coś czuję, że to może być naprawdę przełomowy debiut na motoryzacyjnych rynkach.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Modele Mitsubishi
 • Pajero

  Samochód terenowy zaliczany do I. segmentu produkowany od 1982 roku przez japoński koncern...

 • Galant

  Jest to samochód należący do segmentu D, pierwszy egzemplarz Mitsubishi Galant został wyprodukowany...

 • Lancer

  Produkcja Mitsubishi Lancer rozpoczęła się w 1973 roku, a jego pierwsza generacja była...